הרשות לפיתוח הגליל
לאתר הרשות לפיתוח הגליל

עצי זית וסולמות בגליל - תערוכה של האומן משה קסירר

24/10/2011

תערוכת מעלות הזית - עצי זית וסולמות בגליל/ משה קסירר

התערוכה "מעלות הזית- עצי זית וסולמות בגליל" תוצג באירוע הפתיחה החגיגי של פסטיבל ימי ענף הזית שיתקיים באולמות האבירים ב24.10. את התערוכה צייר האמן משה קסירר ואוצרת שושי נורמן.

משה קסירר מתעד בציוריו את עצי הזית שבגליל, הם מסמלים בעיניו את הטבע המיטיב עם האדם. למרות שברוב המקרים הנושא הוא "רק" עצי זית, הקשר (דיאלוג) בין העצים, הארגון שלהם, הקשר בינם לבין חלקי נוף אחרים (הרים, שבילים, שמיים) וכמובן מגוון הצבעים המשקף את השוני הקיים בטבע לאורך היום ובעונות השנה השונות, יוצר עושר צורני וצבעוני.
 

הסולם הפך מאובייקט פונקציונאלי, כלי לעבודת המסיק, לאובייקט קונספטואלי המבקש לדון בקשר בין הגשמי לרוחני, בין הארץ לשמיים (סולם יעקב, ספירות קבליות, טיפוס רוחני). לאחר שהסולם "איבד" את תפקידו, הוא מצויר באופן נאיבי (מתיילד) והסצנות הופכות להיות מעולם הפנטזיה.

בהצגה של הסולמות ועצי הזית קסירר מבקש ליצור קשר בין עבודת הכפיים והקיום הפשוט לבין חיים רוחניים. קסירר מיישב את הסתירה לכאורה בין עולם המעשה לעולם הרוחני בכך שהוא רואה דווקא בעובד האדמה הפשוט, זה שאינו נגוע בהבלי העולם המודרני, את האדם בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר למימוש חיים רוחניים.

קסירר פיתח טכניקת ציור ייחודית, העבודה הרב שכבתית היא ללא ספק אחד המאפיינים הבולטים ביצירתו, הצבעים המכוסים אך מגולים במעט מבקשים לפרוץ ולצוץ ונותנים תחושה של התרחשות וחיות מרגשת בדומה לחיים הרוחשים בטבע.

אירוע הפתיחה של פסטיבל הזית הנו אירוע סגור למוזמנים בלבד, אולם ניתן להינות מציוריו של קסירר גם בגלריה שבחנות המפעל של חקלאי יודפת, בגלריה לובטון במלון מצודת דוד בירושלים או בסטודיו שלו ביודפת.

אוצרת: שושי נורמןלפרטים:
טלפון04-9800497 :
אתר http://www.kassirer.co.il/
אימייל kasm@013.net

סגור חלון